Daniel W Basse

Daniel Basse, Chicago’da kurulmuş ve hem yurt içi hem yurt dışında hizmet veren bir tarımsal araştırma şirketi olan AgResource Company’nin başkanıdır. AgResource, yerel ve uluslararası tarımsal fiyat trendlerinin tahmini; ayrıca çiftçiler, tahıl ambarları, soya ve mısır işleyicileri, buğday değirmenleri, gıda şirketleri, ticari şirketler, ithalatçılar, ihracatçılar, kesim ve et işletmecileri için araştırma ve bilgi sağlanması alanlarında hizmet vermektedir. AgResource’un bu araştırmaları dünya genelinde talep görmektedir.

Daniel Basse, 1979 yılından bu yana ticaret sektöründe ekonomist olarak görev yapmaktadır. Yükselişine Waukesha – Wisconsin’deki bir mandıra ve tahıl fabrikasında devam eden Basse, bu sayede tahıl üretimi alanında oldukça keskin önsezilere sahiptir.

Daniel Base 1979 yılında Madison’daki Wisconsin Üniversitesi’nde tarım ekonomisi yüksek lisansını tamamlamıştır. Professional Farmers of America, Brock Associates ve Chicago’daki GNP Commodities firmalarının araştırma bölümlerinde görev almıştır. Basse, Amerika ve dünya tarım çevrelerinin ihtiyacını karşılamak amacı ile 1987 yılında AgResource Company’yi kurmuştur.